شوره سر

به افزایش پوستۀ ریزی پوست بدون وجود التهاب شورۀ سر گفته می شود و جز بیماریهای پوستی است. درمان آن شامل شستشوی سر با شامپوهایی نظیر سلنیم ، سولفایو و زینک پریتون است .

اگر همراه با التهاب و قرمزی پوست باشد به آن درماتیت سبورئیک گفته می شود که به طور مشخص با پوسته های زر د و چرب و یا سفید و خشک در پوست سر ، موی سر ، ابروها ، پل بینی ، گونه ها ، چین بین بین و لب ، پشت گوشها ، جناغ ، زیر بغل ، کشالۀ ران و ناحیۀ شرمگاهی بروز می کند . این بیماری در دوران شیرخواری و بلوغ و فصول سرد سال شایع تر بوده و ممکن است با خارش همراه شود . علت و مکانیسم دقیق بیماری هنوز ناشناخته می باشد اما عوامل زیادی را مسئول می دانند : نظیر قارچ ها ، افزایش فعالیت غدد سباسه ، بعضی از داروها خصوصا هالوپریدول ، استرس های شدید روحی و فیزیکی و اختلالات تغذیه ای .

از تدابیر درمانی مي توان به : شتشوی مرتب و رعایت بهداشت و استفاده از شامپوهایی نظیر سلنیم سولفاید و کتوکونازول اشاره كرد .

 

اشتراك گذاري

درباره ما

کلينيک بين المللي ايران فيت داراي تيم تخصصي پيوند مو، در راس آن متخصصين پوست، مو و زيبايي و ساير پزشکان که سال ها در زمينه کاشت مو فعاليت دارند، افتخار دارد بنيانگذار کاشت موي طبيعي به روش FIT در ايران باشد.

اين کلينيک با تجربه چندين ساله خود يعني از سال 1370 تاکنون داراي بالاترين رکورد تعداد افرادي است که تحت عمل پيوند موي طبيعي قرارگرفته اند.

گروه ايران فيت تمام توان خود را در مدت زمان بالغ بر 22 سال در زمينه يادگيري و آموزش جديدترين راهکارها و متدهاي جهاني اين عرصه با سفر به نقاط مختلف جهان، تحقيق، مصاحبه و حضور در جلسات کاشت مو بکارگرفته، تا بتواند طبيعي ترين نتيجه پيوند و رضايت خاطر مراجعه کنندگان در کوتاهترين زمان ممکن را فراهم آورد.

آخرین اخبار

خبر نامه