آيا حلقه ازدواج برای سلامتي شما خطر دارد؟

از ميان جواهرات، انگشتر اهميت بيشتري دارد. قبل از انتخاب انگشتر بهتر است در مورد انواع آن و حساسيت هايي كه ممكن است ايجاد كند اطلاعاتي را به دست آوريد. زيرا علاوه بر اين كه به زيبايي دستان شما مي افزايد، باعث حفظ سلامت و زيبايي پوست دست تان نيز مي شود.

شايع ترين ضايعه پوستي ناشي از استفاده انگشتر، ايجاد حساسيت تماسي در اثر باقي ماندن صابون و ساير مواد شوينده هنگام شست و شوي ظروف و در نتيجه تماس با اين مواد است. معمولا افرادي كه زمينه ايجاد حساسيت تماسي به خصوص در دست ها را دارند دچار اين عارضه مي شوند كه از زير انگشتر شروع مي شود و به كل دست سرايت مي كند.

حساسيت ناشي از جنس انگشتر

نوع ديگر، حساسيت    تماسي ناشي از آلرژي به مواد به كار رفته در ساخت انگشتر است كه شايع ترين آن حساسيت به فلز نيكل است كه در ساخت زيور آلات زياد استفاده مي شود. آلرژي به پلاتين، نقره، طلا يا فلزهاي آلياژي مثل مس (عمدتا در طلاي زرد) يا قلع ( در طلاي سفيد) نيز به ندرت باعث آلرژي مي شود كه در فرم حاد به صورت بروز تاول هاي كوچك و ملتهب، خارش و درد و در فرم مزمن به صورت نواحي خشك، قرمز و پوسته پوسته مشاهده مي شود.

شايع ترين ضايعه پوستي ناشي از استفاده انگشتر ايجاد حساسيت تماسي در اثر باقي ماندن صابون و ساير مواد شوينده است.

ضايعات قارچي

عارضه جلدي ديگر كه مي تواند از ناحيه انگشتر شروع شود، عفونت هاي مسري قارچي دست است كه البته با خود انگشتر بي ارتباط است اما به علت تجمع عامل قارچي به هنگام لمس حيون، خاك يا اجسام، در نواحي زير و اطراف حلقه شروع مي شود.

درمان حساسيت

در تمام اين موارد علاوه بر درمان دارويي براي جلوگيري از عود عارضه قطع تماس با مواد شيميايي لازم است. بنابراين براي درمان موثر تر و پيشگيري از عود ضايعه استفاده از انگشترهايي كه حساسيت ايجاد نمي كنند و خارج كردن آن به هنگام تماس با مواد محرك، توصيه مي شود.

اشتراك گذاري

درباره ما

کلينيک بين المللي ايران فيت داراي تيم تخصصي پيوند مو، در راس آن متخصصين پوست، مو و زيبايي و ساير پزشکان که سال ها در زمينه کاشت مو فعاليت دارند، افتخار دارد بنيانگذار کاشت موي طبيعي به روش FIT در ايران باشد.

اين کلينيک با تجربه چندين ساله خود يعني از سال 1370 تاکنون داراي بالاترين رکورد تعداد افرادي است که تحت عمل پيوند موي طبيعي قرارگرفته اند.

گروه ايران فيت تمام توان خود را در مدت زمان بالغ بر 22 سال در زمينه يادگيري و آموزش جديدترين راهکارها و متدهاي جهاني اين عرصه با سفر به نقاط مختلف جهان، تحقيق، مصاحبه و حضور در جلسات کاشت مو بکارگرفته، تا بتواند طبيعي ترين نتيجه پيوند و رضايت خاطر مراجعه کنندگان در کوتاهترين زمان ممکن را فراهم آورد.

آخرین اخبار

خبر نامه