مرز بين مطب و آرايشگاه گم شده است!

پاکسازي پوست با روش‌هاي پزشکي و به‌وسيله متخصصان پوست، زماني انجام مي‌شود که بيمار جوش‌هاي سرسياه يا سرسفيد زيرپوستي داشته باشد و امکان تخليه آنها با دارو نباشد.
اين روزها، عملي با عنوان پاکسازي پوست در بسياري از آرايشگاه‌ها هم رواج پيدا کرده است و واقعا معلوم نيست که آرايشگران از چه مواد و محصولاتي براي چنين کاري استفاده مي‌کنند و اصلا هدف و منظور آنها از پاکسازي چيست!
يک فرد، فقط زماني به پاکسازي پوست نياز دارد که پزشک تشخيص داده باشد.
به ‌همين دليل، متخصص پوست با روش‌هاي علمي و متناسب با شرايط هر بيمار، اقدام به پاکسازي پوست مي‌کند.
از آنجا که تمام افراد جامعه دچار بيماري‌ها و مشکلات پوستي نيستند، نيازي به پاکسازي پوست در آرايشگاه‌ها و با مواد بعضا شيميايي و نامناسب هم نيست. متاسفانه اين روزها بسياري از افرادي مانند آرايشگران که هيچ تخصصي در حوزه پوست و مو ندارند، فقط براي کسب سود بيشتر، کارهايي در زمينه زيباسازي يا حتي جوان‌سازي پوست انجام مي‌دهند و سلامت مردم جامعه را با اين کار به خطر مي‌اندازند. به‌طور کلي، از آنجا که مرز بين پاکسازي پزشکي و آرايشگاهي چندان مشخص نيست و مواد و شيوه عمل آرايشگران هم در هاله‌اي از ابهام قرار دارد، توصيه مي‌شود که در صورت نياز به پاکسازي پوست به کلينيک‌هاي مخصوص اين کار و پزشکان متخصص پوست مراجعه کنيد و سلامتتان را با مراجعه به افراد غيرمتخصص به خطر نيندازيد. از نظر پزشکي، قدم اول هر اقدامي، تشخيص است؛ يعني امکان دارد که سرطان پوست، خودش را به ‌شکل يک جوش ساده نشان دهد و آن‌وقت اگر اين جوش با تشخيص آرايشگر پاکسازي شود، فاجعه‌اي رخ خواهد داد. متخصصان پوست از روش‌هاي مختلفي مانند تخليه جوش‌ها، ميکرودرم ابريژن، ليزرهاي سطحي يا پيلينگ شيميايي براي پاکسازي پوست بيمار استفاده مي‌کنند و گاهي عمل پاکسازي، چند جلسه هم طول مي‌کشد

اشتراك گذاري

درباره ما

کلينيک بين المللي ايران فيت داراي تيم تخصصي پيوند مو، در راس آن متخصصين پوست، مو و زيبايي و ساير پزشکان که سال ها در زمينه کاشت مو فعاليت دارند، افتخار دارد بنيانگذار کاشت موي طبيعي به روش FIT در ايران باشد.

اين کلينيک با تجربه چندين ساله خود يعني از سال 1370 تاکنون داراي بالاترين رکورد تعداد افرادي است که تحت عمل پيوند موي طبيعي قرارگرفته اند.

گروه ايران فيت تمام توان خود را در مدت زمان بالغ بر 22 سال در زمينه يادگيري و آموزش جديدترين راهکارها و متدهاي جهاني اين عرصه با سفر به نقاط مختلف جهان، تحقيق، مصاحبه و حضور در جلسات کاشت مو بکارگرفته، تا بتواند طبيعي ترين نتيجه پيوند و رضايت خاطر مراجعه کنندگان در کوتاهترين زمان ممکن را فراهم آورد.

آخرین اخبار

خبر نامه