كاشت ابرو چيست؟

كاشت ابرو عبارتست از انتقال موهاي ناحيه پشت سر با ريشه (فوليكول) به ناحيه ابرو كه براي انتقال، موها با ابزار مخصوصي تحت بي حسي موضعي از پشت سر(كه به خصوص در آقايان فاقد گيرنده هورمون هاي مردانه  است و دچار ريزش نمي شوند) خارج و پس از ايجاد برش هايي در ناحيه ابرو (ناحيه گيرنده) كاشته مي شوند.

با توجه به اين كه موهاي ناحيه سر ضخيم تر از ابرو است و سرعت رشد بالايي دارند، بنابراين موهاي منتقل شده هيچ گاه به پر پشتي و ظرافت موهاي ابرو طبيعي نيست و هر چند روز يك بار بايد كوتاه شوند.

با اين اوصاف، انتخاب موارد مناسب براي كاشت ابرو از اهميت ويژه اي برخوردار است. چرا كه بسياري از داوطلبان را خانم هايي تشكيل مي دهند كه براي پر پشت كردن با تغيير شكل ابرو مراجعه مي كنند . بيشترين انديكاسيون كاشت ابرو از نظر متخصصان پوست و مو در موارد سوختگي، له شدگي (ناشي از سوانح) و عفونت هاي شديد (به خصوص قارچي) است كه منجر به طاسي دائمي در ناحيه ابرو مي شود. به خصوص آقايان كه امكان استفاده از لوازم آرايش و پوشاننده يا انجام تاتو را ندارند.

محدوديت ها و مشكل هايي كه در حال حاضر در تكنيك و روش كاشت ابرو وجود دارد عبارتند از:

  1. اگر چه معمولا از موهاي ظريف بالاي گوش براي كاشت ابرو استفاده مي شود ولي بايد به اين نكته توجه داشت كه در هيچ كجاي بدن مويي وجود ندارد كه كاملا شبيه موي ابرو باشد. بنابراين چون موهاي كاشته شده از لحاظ مشخصات ظاهري مانند رنگ،ضخامت،صاف يا مجعد بودن، ميزان رشد و غيره با موهاي قبلي ابرو فرق مي كنند، تا حدي سنخيت نداشتن مو هاي قبلي ابرو و آنها مشاهده مي شود. البته گفته شده است كه در اكثر موارد پس از چند ماه تاچند سال، موهاي كاشته شده تا حد زيادي شبيه موهاي ابرو مي شود ولي اين مطلب هميشه رخ نمي دهد و بيمار بايد متوجه اين نكته باشد. البته اين مشكل در مواردي كه بيمار اصلا ابرو ندارد، وجود نخواهد داشت. لازم به تذكر است كه موهاي كاشته شده بيشتر از موهاي طبيعي ابرو رشد
    مي كنند. بنابراين بايد به طور مرتب كوتاه شوند.
  2. حتي با وجود استفاده از لوازم بسيار ظريف و ميكروسكوپيك براي كاشت ابرو، فاصله موهاي كاشته شده بيشتر از موهاي طبيعي ابرو خواهد بود. البته مي توان در جلسه هاي دوم و سوم كاشت ابرو، اين فاصله هاي را كمتر كرد ولي به هر حال از نظر تراكم هيچ وقت شبيه ابروي كاملا طبيعي نخواهد شد . با توجه به اين مسئله بعضي از پزشكان انجام تاتو قبل از كاشت ابرو را توصيه مي كنند، زيرا تاتو تا حدي اين فاصله ها را مخفي و نتايج كاشت ابرو را بهتر مي كند.
  3. موهاي ابروي طبيعي نسبت به پوست، حالت خوابيده دارد و زاويه اين خواب، بسته به موضع ابرو ده تا شصت درجه است. كاشت ابرو در ناحيه تاج آن مشكل خاصي ندارد، زيرا در اين منطقه زاويه خروج موهاي ابرو از پوست حداكثر است ولي هر چقدر به سمت انتهاي ابرو مي رويم به دليل كمتر شدن اين زاويه و خوابيده تر شدن موها كاشت مو از نظر تكنيكي مشكل تر مي شود.

اشتراك گذاري

درباره ما

کلينيک بين المللي ايران فيت داراي تيم تخصصي پيوند مو، در راس آن متخصصين پوست، مو و زيبايي و ساير پزشکان که سال ها در زمينه کاشت مو فعاليت دارند، افتخار دارد بنيانگذار کاشت موي طبيعي به روش FIT در ايران باشد.

اين کلينيک با تجربه چندين ساله خود يعني از سال 1370 تاکنون داراي بالاترين رکورد تعداد افرادي است که تحت عمل پيوند موي طبيعي قرارگرفته اند.

گروه ايران فيت تمام توان خود را در مدت زمان بالغ بر 22 سال در زمينه يادگيري و آموزش جديدترين راهکارها و متدهاي جهاني اين عرصه با سفر به نقاط مختلف جهان، تحقيق، مصاحبه و حضور در جلسات کاشت مو بکارگرفته، تا بتواند طبيعي ترين نتيجه پيوند و رضايت خاطر مراجعه کنندگان در کوتاهترين زمان ممکن را فراهم آورد.

آخرین اخبار

خبر نامه