همه چیز در مورد کاشت مو

پیوند مو این روز‌ها طرفداران بسیاری پیدا کرده است و طاسی سر بە یک معضل بە خصوص برای آقایان تبدیل شده است. این روز‌ها بیشتر اشخاص برای رسیدن بە زیبایی دست بە اقدامات بسیاری می‌زنند کە کاشت مو یکی از این موارد است. گفت و گوی سینا با دکتر کورش صمدی را میخوانید .

در حال حاضر چه روش‌هایی برای پیوند مو وجود دارد؟
در کل ۳ روش برای پیوند مو وجود دارد کە یکی از این روش‌ها (FUT) است، یعنی یک باریکه از پشت سر بە ضخامت یک سانتی متر و بە طول ۲۰ تا ۲۵ سانتی متر برداشته شده و فولیکول‌های مو از آن خارج می‌شود و در ‌‌نهایت آن ناحیه بخیه زده شده و در ‌‌نهایت قسمت جلوی سر کاشته می‌شود.

روش دوم بە نحوی است کە در آن فولیکول‌های مو بە صورت گروهی و دانه‌ای از پشت سر برداشته می‌شود این روش نیازی بە جراحی ندارد و تعداد بسیاری می‌توان از واحد‌های فولیکول مو بە جلوی سر انتقال داد. این روش FIT نامیده می‌شود.

روش سوم نیز ترکیبی از روش اول و دوم است. از آنجایی کە این روش جراحی بسیار بزرگی محسوب می‌شود و از نظر عملی پاسخگویی خوبی ندارد.

معمولا در یک جلسه چند تار مو می‌توان کاشت؟
هر چه تراکم میزان موهای پشت سر بیشتر باشد تعداد واحدهای فولیکول مو نیز بیشتر می‌شود. ممکن است مویی کە از پشت سر برداشته می‌شود تک دانه و یا چند دانه‌ای باشد. بە عنوان مثال اگر از یک فرد زار مو برداریم هزار تار مو می‌توان کاشت ولی اگر موهای فرد چهارتایی باشد بە ۴ هزار تار مو ارتقا می‌یابد کە این حالت بە نوع مو اشخاص بستگی دارد. بە طور کلی در ۳ روز پشت سرهم بیشتر از ۶ تا ۷ هزار تارمو نمی‌توان برای اشخاص کاشت.

چه نوع دستگاه کاشت مویی برای اشخاص مناسب است؟
در حال حاضر ۹۹ درصد گروه‌های پیوند مو از دستگاه استفاده نمی‌کنند بلکه تنها از هولدر (بردارنده فولیکول مو) استفاده می‌کنند و یک درصد گروه‌ها از دستگاهی استفاده می‌کنند کە بە سبب نبود استانداردهای لازم مرسوم نیست.

علت اینکه در بعضی اشخاص عمل پیوند مو با موفقیت انجام نمی‌شود چیست؟
پیوند مو در یک درصد موارد ممکن است رشد نکند کە بە این پدیده X می‌گویند و بسیار نادر است ولی اصولا موهای کاشته شده کە از پشت سر بە جلو سر انتقال داده می‌شود رشد می‌کنند.

چه مراقبت‌هایی قبل و بعد ازعمل پیوند مو لازم است؟
قبل از کاشت بهتر است از مصرف مسکن‌هایی مثل آسپرین، بروفن و ویتامین E بە سبب اینکه ایجاد خونریزی می‌کنند اجتناب کنند و اگر بیمار داروی خاصی استفاده می‌کند حتما باید بە پزشک خود اطلاع دهد.بعد از انجام پیوند مو فقط در دو تا سه هفته اول از ورزش سنگین اجتناب کنند و شستشوی ناحیه باید بسیار آرام باشد. بعد از این مدت بە طور کامل دیگر مو نیازی بە مراقب خاصی ندارد و مو‌ها رشد پیدا می‌کند. بە طوری کە حتی بعد از رشد قابل اصلاح نیز می باشند.

عمل پیوند سن خاصی را می‌طلبد؟
پیوند وابسته بە سن نیست ولی در سنین زیر ۲۵ سال بە سبب اینکه شکل ریزش مو کامل نشده است پیشنهاد نمی‌شود.

در پایان برای متقضاضیان این عمل چه پیشنهاد ی دارید؟
متقضایان پیوند مو حتما باید تحت نظر متخصص مربوطه این عمل را انجام دهند تا از هر گونه عوارض جلوگیری بە عمل آید و باید بە مراکزی مراجعه کنند کە سابقه پیوند موفقیت‌آمیزی داشته‌اند.

 

اشتراك گذاري

درباره ما

کلينيک بين المللي ايران فيت داراي تيم تخصصي پيوند مو، در راس آن متخصصين پوست، مو و زيبايي و ساير پزشکان که سال ها در زمينه کاشت مو فعاليت دارند، افتخار دارد بنيانگذار کاشت موي طبيعي به روش FIT در ايران باشد.

اين کلينيک با تجربه چندين ساله خود يعني از سال 1370 تاکنون داراي بالاترين رکورد تعداد افرادي است که تحت عمل پيوند موي طبيعي قرارگرفته اند.

گروه ايران فيت تمام توان خود را در مدت زمان بالغ بر 22 سال در زمينه يادگيري و آموزش جديدترين راهکارها و متدهاي جهاني اين عرصه با سفر به نقاط مختلف جهان، تحقيق، مصاحبه و حضور در جلسات کاشت مو بکارگرفته، تا بتواند طبيعي ترين نتيجه پيوند و رضايت خاطر مراجعه کنندگان در کوتاهترين زمان ممکن را فراهم آورد.

آخرین اخبار

خبر نامه